רביעי, 15 פברואר 2012 00:00

אתר תמונות היסטוריות של ארץ-ישראל

ארץ ישראל מהווה מאז ומעולם מקור משיכה לצלמים מקצועיים וחובבים המנציחים אותה בתמונות.
ברשות אנשים פרטיים כמו גם בארכיונים ובמוסדות שונים, נשמרו במהלך השנים אוספי תמונות נדירים
המתעדים את נופיה הגיאוגרפיים והאנושיים הייחודיים.

מטרתה העיקרית של פעילות השימור הדיגיטלי המתבצעת בספריית האוניברסיטה היא תיעודם ושימורם של התכנים האצורים בחומרים הפיזיים, הצלתם מבליית החומר, והנגשתם לציבור ולצרכי הוראה ומחקר.

האתר לתמונות היסטוריות של ארץ-ישראל מרכז תמונות שנמסרו למאגר המרכז למדיה דיגיטלית בספריית יונס וסוראיה נזריאן ממגוון מקורות. תמונות המאגר מקוטלגות על ידי צוות הספריה. זיהוי המקומות, האנשים והאירועים המתועדים בהן מתבצע בשיתוף בעלי האוספים, מידע הנתרם על ידי המשתמשים, ובעזרתו האדיבה של מר רוני קניסברג.

האתר מציע למשתמש נקודות גישה כרונולוגיות, נושאיות וגיאוגרפיות לאוספי תמונות ארץ-ישראל הכלולים במאגר התמונות הדיגיטליות של הספריה, כמו גם גישה למערכת החיפוש של המרכז למדיה דיגיטלית, בה ניתן לבצע חיפושים בטקסט חופשי בחומרים ובתחומי דעת נוספים.כל התמונות באתר התמונות ההיסטוריות של ארץ-ישראל נגישות לציבור הרחב במסגרת השימוש ההוגן ובכפוף לחוק זכויות היוצרים.

נשמח לקבל את תגובתכם ולשלב מידע וזיהוי נוסף לתמונות באמצעות פנייה באתר או בדוא"ל:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

red_bullet.jpg הכנת הסקירה: קרן ברנר, תחום מדיה